KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15343253
nr 1534 3253
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 72x53 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 17 april 2023
kl 20:32:59
300 kr
350 kr
900 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund